28 kwietnia, 2016

Zamrażarka tunelowa Ultraflow

fryser 3Zamrażarka tunelowa Ultraflow ®

Zamrażarka tunelowa Ultraflow ® wykorzystuje bardzo skuteczną metodę szybkiego zamrażania przy użyciu strumienia zimnego powietrza. Inteligentna technologia przepływu powietrza Dantech umożliwia szybkie zamrażanie produktów. Powietrze wypływa z komory ciśnieniowej przez niewielkie dysze rozmieszczone nad i pod produktem.

Strumień powietrza osiąga bardzo dużą prędkość, co zapewnia niezwykle szybkie odprowadzanie ciepła z produktu. Prądy powietrza „opływają” produkt podobnie jak skrzydło samolotu, a efekt Coandy powoduje, że przylegają one do jego powierzchni. W rezultacie produkt jest całkowicie zanurzony w strumieniu powietrza. Ten bardzo skuteczny proces odprowadzania ciepła skutkuje szybkim zamrażaniem.

Produkt jest łagodnie i równomiernie schładzany jednocześnie od góry i od dołu, wskutek czego powstaje jednolita warstwa szronu.

Specyfikacja:

Zamrażarkę tunelową zaprojektowano specjalnie w celu zamrażania techniką IQF (indywidualnego szybkiego zamrażania) krewetek, ryb, hamburgerów, elementów drobiowych, produktów delikatnych oraz pakowanych na tackach. Kolejnym obszarem jej zastosowania jest szybkie zamrażanie powierzchni
produktów mięsnych, takich jak schab, zrazówka czy polędwica, przed procesem porcjowania i krojenia.
Dzięki szybkiemu zamrożeniu tych produktów można je podzielić na bardziej regularne kawałki o równej wadze, co zmniejsza ilość odpadów i zwiększa uzysk. Ponadto zamrażarka tunelowa Ultraflow® znajduje zastosowanie w szybkim mrożeniu hamburgerów, skrzydełek kurczaka lub filetów z piersi kurczaka przed zamrażaniem spiralnym, co pozwala zmniejszyć utratę wagi wskutek wysuszenia oraz utrzymać jakość produktu nawet po zakończeniu procesu zamrażania.